ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ, PROSZĘ O KONTAKT CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY, TERMINÓW DOSTAW I RABATÓW
UWAGA, KOMINKI MORSO REALIZACJA - NA ZAPYTANIE
Towar dostępny po potwierdzeniu - proszę o kontakt


  • KOŁTOŃ Eco Matix 50 kocioł na ekogroszek 5 klasy

Symbol: KOŁTON
29092.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 200
KURIER 200zł POBRANIE 200
Kurier 200zł 200
KURIER HAAS, HAJDUK I ABX 250zł 250
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

KOŁTOŃ Eco Matix 50 kocioł na ekogroszek 5 klasy 

Jeśli szukają Państwo niezawodnego i ekologicznego kotła, to piec na ekogroszek 5 klasy Eco Matix z certyfikatem Ekodesignbędzie idealnym wyborem.


ecomatix 03to kocioł wielodobowy z wbudowanym zasobnikiem i automatycznym podajnikiem paliwa. Przeznaczony jest do spalania węgla w postaci groszku o granulacji 5-25mm. Paliwo spalane jest w retortowym palniku z udziałem wentylatora nadmuchowego.
Podajnik w kotłach ecomatix 03pozwala na uzyskanie bezdymnego spalania, niskiej emisji spalin i bardzo wysokiej sprawności urządzenia sięgającej w granicach 91,4 – 94,7 %. Wielofunkcyjny sterownik kontroluje temperaturę wody w kotle grzewczymstrong> i kieruje pracą podajnika oraz dmuchawy. Steruje również pracą siłownika zaworu mieszającego i dodatkowych pomp oraz może opcjonalnie współpracować z różnego rodzaju termostatami pokojowymi, modułami komunikacyjnymi Internet i GSM.

Łatwe czyszczenie, wygoda i niska emisja spalin

Istotną zaletą kotła, bardzo cenioną przez użytkowników, jest konstrukcja płytowa wymiennika, która w tylnej części posiada specjalny mechanizm czyszczący. Spełnia on dwie podstawowe funkcje: utrzymuje wymiennik w należytej czystości oraz pełni rolę turbulatora spalin. Kocioł dzięki temu osiąga stałą, wysoką sprawność. Opcjonalnie mechanizm czyszczący może być automatyczny, sterowany lub uruchamiany samoczynnie przez sterownik kotła.
Jednym z bardziej innowacyjnych rozwiązań w piecach na ekogroszek 5 klasy Eco Matix jest ograniczająca emisję spalin specjalna retorta RETOSCROLL o kształcie stożka z otworami napowietrzającymi oraz wypustkami tworzącymi linię śrubową. Natomiast w komorze paleniskowej kotła znajdują się ceramiczne płyty optymalizujące przebieg spalania. Te modele kotłów są również bardzo wydajne energetycznie ze względu na użycie jako materiału paliwowego węgla kamiennego typu ekogroszek, który cechuje się wysoką kalorycznością i tym samym przekłada się na zdecydowanie mniejsze koszty ogrzewania.

 

ecomatix 03 może pracować w trybie ciągłym, bez wygaszania podczas sezonu grzewczego. Automatyka umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim. Kocioł uzyskał atest ekologiczny IChPW potwierdzony badaniami. Jednorazowe zasypanie zasobnika paliwem pozwala na kilkudniową bezobsługową pracę kotła C.O.
Ponadto kocioł ecomatix 03, podobnie jak również znajdujący się w naszej ofercie kocioł 5 klasy na ekogroszek firmy Duox, może pracować w trybie ciągłym, bez potrzeby wygaszania podczas sezonu grzewczego. Nowoczesna automatyka umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim.
Kocioł uzyskał atest ekologiczny IChPW, który został przyznany na bazie szczegółowych badań urządzenia. Jednorazowe zasypanie zasobnika paliwem pozwala na kilkudniową oraz bezobsługową pracę kotła C.O, co jest bardzo wygodne dla osób korzystających z kotła.
SZEROKOŚĆ powyżej 91 cm
WYSOKOŚĆ 76 - 120 cm
GŁĘBOKOŚĆ powyżej 51 cm
RODZAJ SZYBY prosta
SPRAWNOŚĆ powyżej 81%
MOC GRZEWCZA 1-10 kW
PALIWO ekogroszek
WYLOT SPALIN 151-180 mm

image

 

image

 

 

image

Firma KOŁTON jest producentem ekologicznych kotłów C.O. spełniających wymogi normy PN-EN 303-5:2012 oraz wymogi Eko Projektu. Istniejemy na rynku kotlarskim od 38 lat co zobowiązuje firmę do tworzenia produktów o najwyższej jakości.

Nasze kotły produkujemy wyłącznie ze sprawdzonych, atestowanych materiałów. Wszystkie oferowane przez nas produkty wyróżniają się dużą funkcjonalnością i walorami estetycznymi. Stawiamy na intensywny rozwój technologii produkcji, w tym celu nieustannie inwestujemy w nasz park maszynowy. Domeną firmy jest posiadanie nowoczesnych maszyn, niezbędnych do obróbki materiału i dzięki temu jesteśmy producentem kotłów C.O., który w pełni samodzielnie wytwarza oferowane produkty.

 


Zapraszamy do działu Akcesoria KRATKI

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia