• Kilka słów o kominkach

Już od wielu lat nie tylko w naszym kraju bardzo dużą popularnością cieszą się kominki.

Kominki  dzielą się na: tradycyjne czyli z otwartym paleniskiem oraz  zamknięte czyli z wkładem kominkowym z zamkniętą komorą spalania. Pierwszy rodzaj kominków zazwyczaj pełni bardziej funkcje estetyczne i jest mało ekonomiczny. Zdecydowana większa  ilość ciepła ucieka z niego do komina tym samym bardziej ogrzewa on przewód kominowy niż pomieszczenie, w którym się znajduje kominek. Ogromne ilości drewna są konieczne do ogrzania pomieszczeń z kominkiem otwartym. Jeżeli więc chcemy mieć kominek, który nie tylko będzie bardzo ładnie się prezentował, ale dodatkowo będzie ekonomicznie ogrzewał nawet całe nasze mieszkanie lub dom , to z pewnością powinniśmy zdecydować się na kominek z komorą zamkniętą.

W dzisiejszych czasach, w których priorytetem jest  ekonomia i bezpieczeństwo  kominek stanowiąc alternatywne źródło ogrzewania,  jest nieodzowną częścią każdego domu. Wszelkie formy dążą obecnie do zadowolenia z design i komfortu jego użytkowania. Obecnie ilość parametrów  kominka jak jego sprawność, temp spalin, rozwiązania technologiczne doprowadzenia powietrza z zewnątrz, dopalanie spalin, różnorodność materiałów kumulujących ciepło do wyłożenia wnętrza kominka, możliwość zastosowania automatycznego sterowania, długość polan, wielkość i kształt szyby, wszystko to decyduje o indywidualnym jego doborze dla każdego domu. Szeroka gama form kominków zaspakaja nawet najbardziej wybrednych. Szyby proste, narożne, półokrągłe, trójstronne, vis’a vis, szyby pionowe i panoramiczne stanowią szerokie pole do popisu dla architektów, projektantów i wykonawców a wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby obecnego popytu na kominki. Wykonujemy i sprzedajemy kominki z materiałów z atestami i certyfikatami a przede wszystkim sprawdzone przez długie lata  na rynku,  z długoletnią gwarancją nawet do 10 lat . Wymierne są oszczędności przy zakupie kominków z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi takimi jak : wyłożenie paleniska płytami z theramotu, wermakulitu, refraboxu, carconu, trójstopniowe spalanie, double spin , system dopalania spalin, systemów podwójnej lub potrójnej szyby, palenisko bezrusztowe itp. Dzięki tym rozwiązaniom zapewniamy bardzo wysoką sprawność w oferowanych produktach  nawet do około 90%, a więc oszczędności rzędu 30-50% w ilości spalanego drewna co jest widoczne w małej ilości usuwanego popiołu. Porównywalnie żeliwny wkład o najprostszej technologii (asortyment np. marketowski) spala 7-10 kg/h drewna, a  wkłady o najnowszej technologii 2-4kg/h. Technologia ta sięga najwyższych wymogów europejskich . Oczywiście sprawność kominka również wynika ze stopnia wilgotności drewna, dlatego też udzielamy wszelkich porad naszym klientom tak, aby każdy znalazł dla siebie produkt użyteczny i komfortowy. Obecnie rynek proponuje nam wiele rozwiązań tworząc szeroką ofertę dla każdego. Kominki powietrzne czyli te, których źródłem grzania jest gorące powietrze podgrzane w komorze kominka wędrujące izolowanymi kanałami po pokojach oraz bezpośrednio uwalniające się [rzez szybę do salonu,  kominki  z płaszczem wodnym to równomiernie rozprowadzające się ciepło poprzez instalację hydrauliczną kominka współpracującą z piecem gazowym czy olejowym, gdzie automatyka kieruje gorącą wodę na  kaloryfery do wszystkich pomieszczeń domu, kominki gazowe właściwie bezobsługowe zdalnie sterowane pilotem z fotela, czy też kominki elektryczne z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi z efektem 3D czyli autentycznym design ognia, mogące nam do aromatoterapii.

Kluczową sprawą nie jest zakup wkładu kominkowego. Kluczową sprawą jest odpowiedni dobór wkładu będącego sercem kominka do parametrów domu, jego potrzeb energetycznych, oczekiwań względem design, możliwości ekonomicznych domowników a więc konieczna tu będzie  głównie porada , konsultacja w firmie kominkowej z długoletnim stażem i dużym doświadczeniem w branży. Wszystko to po to, aby ustrzec się przed nieprzemyślanym zakupem  tylko ze względu na wygląd fasady kominka , w  dodatku przez internet narażając się tym samym na zakup kompletnie niedostosowanego, niedobranego , niezgodnego z potrzebami i oczekiwaniami ale za to w zaniżonej cenie . Nie jest to dobre rozwiązanie dla właściciela , którego kominek ma cieszyć oko, ale i służyć długie lata. Tak jak  każdy inny zasadniczy produkt ważnym dla domu, produkt ten ma być przede wszystkim bezpieczny, oszczędny zatem komfortowy. To zabezpieczy nam jedynie firma fachowa, specjalizująca się w branży kominkowej jak nasza BM&Partner. Podobnie się rzecz przedstawia z obudową kominkową, która dla wielu ma priorytetowe znaczenie ze względu na prezentowanie się kominka jako wizytówki domu, miejsca spotkań towarzyskich i rodzinnych. Są różne materiały na obudowę i na wykończenie fasady . Wielorakość materiałów na rynku niejednokrotnie kusi ceną. Niestety stara prawda weryfikuje wybór - za ceną zawsze idzie jakość. Masa marnych produktów zalewa rynek. I znów  polecam firmę kominkową i to nie taką, która w ofercie ma produkty jednego lub dwóch producentów, gdyż taka zawsze będzie ich chwalić, lecz ma wielu partnerów handlowych jak nasza BM&Partner. Tak duży wybór tworzy prawdziwy przekrój gamy produktów i zapewnia  wybór właściwego produktu.  Proponujemy Państwu  szeroką gamę  możliwości wykończenia  kominka,  ogromn,a ilość materiałów wykończeniowych jak szkło, ceramika, spiek, kamień jak marmur, granit, onyx, piaskowiec trawertyn kwarcyt . Kamień jak wiadomo długo oddaje ciepło do otoczenia, dlatego też słusznie najczęściej jest wybierany jako ozdoba. Profesjonalnie możemy zaprojektować  kominek, możemy zaproponować gotowe wizualizacje lub przedstawić realizacje a najważniejsze, że dajemy pełną gwarancję producenta na towar , który to jeśli jest zakupiony w internecie czyli od firmy nieautoryzowanej, automatycznie  taki towar traci gwarancję do roku lub dwóch. Te wszystkie aspekty zabezpieczą nas przed pochopnym , nie przemyślanym zakupem i zapewnią nam bezpieczeństwo, oszczędność i komfort użytkowania na długie lata  i oczywiście piękny design godny uwagi gości naszego domu. DLATEGO WARTO ZAUFAĆ NASZEMU DOŚWIADCZENIU.

Nasze atuty

  • Doskonała jakość
  • Gwarancja do 10 lat
  • Doradztwo techniczne
  • Miła atmosfera
  • Negocjowanie cen