ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ, PROSZĘ O KONTAKT CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY, TERMINÓW DOSTAW I RABATÓW
UWAGA, KOMINKI MORSO REALIZACJA - NA ZAPYTANIE
Towar dostępny po potwierdzeniu - proszę o kontakt


 • HAAS+SOHN PIEC KOMINKOWY FARUM Z WYMIENNIKIEM

Symbol: haas+sohn-167

Nowoczesny piec kominkowy FARUM Z WYMIENNIKIEM, o tradycyjnym kształcie i nowoczesnym wyglądzie.

14950.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 200
KURIER 200zł POBRANIE 200
Kurier 200zł 200
KURIER HAAS, HAJDUK I ABX 250zł 250
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

HAAS+SOHN PIEC KOMINKOWY FARUM Z WYMIENNIKIEM

Piece kominkowe HAAS+SOHN nie służą wyłącznie do wygodnego i przytulnego ogrzewania domu, ale zapewniają również (dzięki innowacyjnej technologii) optymalne spalanie i doskonały komfort obsługi. Stanowią dzięki temu elegancki element umeblowania pomieszczenia.

Ponieważ zapewniają one oszczędność kosztów i są ekologiczną alternatywą dla innych systemów ogrzewania — przede wszystkim w okresie przejściowym —piece kominkowe firmy HAAS+SOHN są produktem pomyślanym na przyszłość.

Ich nowoczesny albo tradycyjny styl, najróżniejsze wykonania i design poszczególnych modeli spełnią wszystkie Państwa życzenia.

 

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

✓ łatwa i bezpieczna obsługa

✓ mało sadzy dzięki nowym technologiom spalania

✓ rzadka potrzeba czyszczenia

✓ mniejsze zanieczyszczenie drobnymi cząstkami pyłu

✓ maksymalna oszczędność kosztów ogrzewania

✓ podwyższona sprawność – więcej ciepła z mniejszą ilością drewna

✓ czysty widok płomienia dzięki systemowi czystej szyby

 

Nowoczesny piec kominkowy FARUM Z WYMIENNIKIEM, o tradycyjnym kształcie i nowoczesnym wyglądzie.

W piecyku można  palić następującym paliwem:

-Drewnem w kawałkach

-Brykietem ekologicznym

-Brykietem węglowym

 

Maksymalna oszczędność kosztów ogrzewania: dzięki trójstopniowemu spalaniu oszczędzającego paliwo, w procesie dopalane są resztki gazów, które niewykorzystane w zwykłym urządzeniu ulatują przez komin.

Demontowalny wymiennik – możliwość demontażu wymiennika i zaślepienia instalacji

Wymiennik można w każdej chwili wmontować do kominka, ewentualnie wyjąć go i zastąpić zaślepką. Ta cecha jest korzystna w przypadku włączania albo wyłączania systemu grzejnego. Takie rozwiązanie upraszcza prace serwisowe przy kominku.

Zewnętrzne doprowadzenie powietrza (CPV) – idealne dla domu niskoenergetycznego

Możliwość doprowadzenia powietrza do spalania z zewnątrz. Nie wykorzystuje się ogrzanego powietrza z pomieszczenia. Bardzo korzystne rozwiązanie dla dobrze izolowanych cieplnie pomieszczeń.

Automatyczny regulator powietrza pierwotnego do spalania – przeciwdziała problemom, które mogą powstać po wyłączeniu dostawy

Przy wyłączeniu dostawy prądu elektrycznego, w chwili, w której woda w wymienniku osiągnie temperaturę 95 °C, specjalny termostatyczny zawór klapowy z kapilarą zamknie wlot pierwotnego powietrza do spalania, przez co uniemożliwi dalsze spalanie.

Oczyszczanie wymiennika – łatwe i bez brudzenia

Patentowana technologia czyszczenia wymiennika.Unikalny system komfortowego czyszczenia wymiennika typu N, chroniony przez Urząd Ochrony Własności Przemysłowej Republiki Czeskiej, jako wzór użytkowy.

 

PIECE KOMINKOWE Z WYMIENNIKIEM = IDEALNE ROZWIĄZANIE PODŁĄCZENIA DO ISTNIEJĄCEGO UKŁADU GRZEWCZEGO W POŁĄCZENIU NP. Z PIECEM GAZOWYM CZY ELEKTRYCZNYM.

 • Pozwalają na wykorzystanie części ciepła emitowanego przez korpus pieca bezpośrednio do ogrzewania pomieszczenia, zaś nadmiar ciepła przekazywany jest do systemu ogrzewania centralnego.
 • Doskonałe rozwiązanie na okres przejściowy, obniżające koszty ogrzewania i energię.
 • Część ciepła wykorzystana jest bezpośrednio do ogrzewania pomieszczenia, w którym ustawiono piec C).
 • Reszta przechowywana jest w zbiorniku buforowym , który podgrzewany może być również z innych źródeł — jak np. panele solarne i kotły
 • Według zapotrzebowania ciepło ze zbiornika buforowego przekazywane jest do systemu CO (grzejników)  lub zostanie przeznaczone na ogrzewanie CWU.

 Ostrzeżenie: Eksploatacja pieca z wymiennikiem niepodłączonym do instalacji grzewczej jest zabroniona. Podłączenie do instalacji grzewczej powinna wykonać firma wyspecjalizowana.

 

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA:

 • Demontowalny wymiennik
 • Aktywna i pasywna ochrona przed przegrzaniem
 • Najszersza oferta wydajności wymienników
 • Bardzo wysoka ilość ciepła przekazywanego do wody — do 74 %!
 • Komfortowe i Łatwe czyszczenia wymiennika
 • Wypełniają normy eksploatacyjne które będą obowiązywać od 2018 roku
SZEROKOŚĆ 61-70 cm
WYSOKOŚĆ powyżej 120 cm
GŁĘBOKOŚĆ powyżej 51 cm
RODZAJ SZYBY prosta
SPRAWNOŚĆ powyżej 81%
MOC GRZEWCZA 11-15 kW
PALIWO drewno
WYLOT SPALIN do 150 mm
GWARANCJA 1-5 lat

Parametry techniczne:

Skuteczność: 87 %

Moc: 4,9-14.9 kW

Wymiary: 1217/624/632 mm

Waga: 221 kg

Wyprowadzenie kanału dymnego: górne, Ø 150

Minimalny ciąg komina : 12 Pa

Zdolność grzewcza: 90-268 m3

Zużycie paliwa: 0,9-4,1 kg/g

 

Parametry techniczne wymiennika:

Zastosowalna moc dla elementów grzewczych: 11,1 kW

Zalecany spadek cieplny: 75-60 °C

Objętość wodna wymiennika: 16 l

Maksymalne ciśnienie robocze: 0,2 MPa

image

image

Firma Haas+Sohn należy do elity europejskich producentów pieców wolnostojących i wkładów kominkowych opalanych drewnem. Nowoczesna technologia i wieloletnie doświadczenie w produkcji są gwarancją jakości wyrobów, które spełniają surowe warunki certyfikacji w krajach Unii Europejskiej.

Na nadchodzący sezon firma przygotowała kilka nowych typów pieców z wymiennikiem wodnym i bez oraz kominki z gotową, składaną obudową z elementów prefabrykowanych. Oferta jest tak skonstruowana, aby każdy z Państwa mógł w niej znaleźć coś dla siebie. Moc cieplna piecy waha się od 1,9 kW do 13,7 kW, w zależności od typu. Wysoka sprawność wkładów zapewnia bardzo ekonomiczne ogrzewanie - dużą wydajność przy niewielkim zużyciu opału. Wartości te zostały uzyskane przede wszystkim dzięki trójfazowemu spalaniu, które staje się standardowym wykonaniem wszystkich nowych modeli. Niektóre typy pieców posiadają również automatyczną regulację spalania wtórnego, która zapewnia optymalne działanie i niską emisję spalin o obniżonej zawartości substancji szkodliwych. Dzięki temu piece uzyskują ponad 80% sprawności energetycznej, a zatem bardzo niskie zużycie paliwa.

Szczególne miejsce w ofercie zajmują piece kominkowe z wymiennikiem wodnym. Poprzez dobór odpowiedniego modelu pieca i podłączenie go do instalacji w układzie otwartym można znacznie obniżyć wydatki w sezonie grzewczym.

W ofercie znajduje się również specjalna pętla schładzająca, która dodatkowo zabezpiecza system przed przegrzaniem, w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wyroby firmy Haas+Sohn to nowoczesny design i zaawansowana technologia w Państwa domach.

Gwarancja producenta 2 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria HAAS+SOHN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia