ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ, PROSZĘ O KONTAKT CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY, TERMINÓW DOSTAW I RABATÓW
UWAGA, KOMINKI MORSO REALIZACJA - NA ZAPYTANIE
Towar dostępny po potwierdzeniu - proszę o kontakt


  • UNICO WKŁAD KOMINKOWY NEMO 2 TOPECO MODERN

Symbol: unico-157

Paleniska ze zintegrowanym wymiennikiem wodnym i izotermiczną komorą spalania. Dzięki zastosowaniu zwiększonej powierzchni wymiany ciepła poziom sprawności urządzenia wzrasta do 90%, spalanie jest wydajne i energooszczędne, a ilość szkodliwych składników spalin takich jak smoła czy sadza jest ograniczona do minimum.

12607.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 200
KURIER 200zł POBRANIE 200
Kurier 200zł 200
KURIER HAAS, HAJDUK I ABX 250zł 250
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

UNICO WKŁAD KOMINKOWY NEMO 2 TOPECO MODERN

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym to energooszczędne rozwiązanie odpowiednie dla osób chcących zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Zastosowana w nich technologia wykorzystuje ciepło z kominka do podgrzania wody na użytek instalacji cieplnej. Ponieważ wkłady te muszą współpracować z innymi źródłami energii, decyzję o ich zakupie należy podjąć już na etapie projektowania domu lub przed generalnym remontem.

Podwójna izolacja paleniska

System Refrabox Nemo TopEco

Paleniska ze zintegrowanym wymiennikiem wodnym i izotermiczną komorą spalania. Dzięki zastosowaniu zwiększonej powierzchni wymiany ciepła poziom sprawności urządzenia wzrasta do 90%, spalanie jest wydajne i energooszczędne, a ilość szkodliwych składników spalin takich jak smoła czy sadza jest ograniczona do minimum.

W konstrukcji wymiennika wodnego zostało wykorzystane zjawisko przyciągania gazów do elementów wymiany, co w połączeniu ze zwiększoną temperaturą spalin w dolnych partiach wymiennika podnosi intensywność przekazywania ciepła, a tym samym sprawność całego urządzenia. Przy prawidłowym użytkowaniu szyba i ściany komory spalania nie brudzą się. Można (w tzw. układach otwartych) lub trzeba (w tzw. układach zamkniętych) zamontować wężownicę schładzającą, która zapobiega zagotowaniu wody w wymienniku.

 

MODERN (w cenie standardowej):
- wyłożenie paleniska szamotem
- szyba klasyczna w stalowej ramie
- klamka Classic
OPTIMA (za dodatkową opłatą):
- wyłożenie paleniska czarnym szamotem
- szyba klasyczna w stalowej, szerokiej ramie
- klamka Design.
RASTER (za dodatkową opłatą):
- wyłożenie paleniska ceramiką Refrabox
- szyba z nadrukiem (rastrowana)
- klamka Design
- estetyczne listwy inox po wewnętrznej stronie ramki.

 

Współpraca z wentylacją mechaniczną

- nasz korpus odznacza się wysoką szczelnością, a powietrze do spalania doprowadzone jest z zewnątrz budynku dlatego wkład może współpracować w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacją).

Ceramiczny deflektor

- katalizuje, dopala spaliny. Dzięki swojemu działaniu zatrzymuje dużą ilość ciepła w komorze. Pomaga również w zachowaniu szyby w czystości. Jednocześnie optymalizuje cały proces spalania, zwiększając jego efektywność. Element ten wykonany został z wysokiej jakości tworzywa, którego autorem są technolodzy Unico.

Precyzyjna regulacja procesu spalania

- wkłady Dragon to paleniska bezrusztowe co pozwala na precyzyjną regulację procesu spalania - wystarczy przesunąć cięgło znajdujące się w dolnej części fasady. Za jego pomocą regulować można ilość i kierunek dostarczanego powietrza (szyba-palenisko, szyba).

System czystej szyby

- prezentowany wkład Dragon tak jak inne wkłady tej serii wyposażone są w nasz autorski system zabezpieczający szybę przed pojawianiem się zabrudzeń. System ten działa w taki sposób, że za pomocą opisanego wyżej suwaka mamy możliwość skierowania powietrza wprost na szybę za pomocą specjalnych strumienic. Dodatkowo kominki tej serii wyposażone są w deflektor, który również chroni szybę kominka przed okopceniem.

Konfigurator

- konfigurator wkładów to także jedno z autorskich rozwiązań firmy Unico. W zależności od projektu zabudowy kominka, każdy wkład kominkowy konwekcyjny Dragon może zostać doposażony w elementy takie jak: ramka, klamka, rodzaj szyby

Wyłożenie ceramiczne

- kominki z serii Dragon cechują się wysoką jakością wykonania. Wszystko za sprawą dwóch rodzajów okładzin, którymi są wyłożone. Należą do nich szamot oraz ceramika typu Refrabox. W podstawowej wersji komora wyłożona jest szamotem co sprzyja dobrej kumulacji energii oraz znakomitej ochronie stalowego korpusu. Podczas procesu spalania w naszym kominku płyty kumulują w sobie całą energię, którą oddadzą po zakończonym paleniu. Szamot wpływa także na poprawę procesu dopalania wszystkich gazów, ponieważ dobrze dogrzewa komorę. Zamiast szamotu możemy zastosować także ceramikę Refrabox. Materiał ten dobrze kumuluje ciepło - lepiej od szamotu, dzięki czemu więcej ciepła zostanie magazynowane. Jest wytrzymalszy na działania mechaniczne i posiada zdecydowanie szybszą wymianę cieplną. Ściany wykonane z ceramiki Refrabox cechują się także szybszą zdolnością przekazywania ciepła.

Szeroki wachlarz zastosowań

- jeśli zdecydujecie się Państwo na nasze wkłady, to nie będziecie musieli się Państwo martwić o sposób montażu i wykorzystywania naszych produktów. Nasze wkłady bowiem doskonale sprawdzają się w wykorzystaniu typowo rekreacyjnym, okazjonalnym jak i podczas codziennej pracy wykonywanej na rzecz ogrzewania domu. Produkty można więc stosować do ciepłej zabudowy jak i tradycyjnej - konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz

- wkłady tej serii zostały wyposażone w kolektor doprowadzający powietrze z zewnątrz. Dodatkowo, aby montaż nie sprawiał problemów umożliwiliśmy  wpięcie do kolektora z trzech stron - prawa, lewa, tył (niewykorzystane należy pozostawić zaślepione).

SZEROKOŚĆ 61-70 cm
WYSOKOŚĆ powyżej 120 cm
GŁĘBOKOŚĆ 41-50 cm
RODZAJ SZYBY prosta
SPRAWNOŚĆ powyżej 81%, Norma Ekoprojekt
MOC GRZEWCZA 11-15 kW, 16-20 kW
PALIWO drewno
WYLOT SPALIN 151-180 mm
GWARANCJA 1-5 lat

 

NEMO 2 TOPECO

image  image   image

Moc grzewcza [kW] 16,0
Max. moc grzewcza wymiennika wodnego [kW] 12,0
Szyba zwykła [mm] 545 x 362
Szyba z nadrukiem [mm] 611 x 428
Wysokość wkładu [mm] 1359
Szerokość wkładu [mm] 647
Głębokość wkładu [mm] 478
Sprawność [%] 89
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3,6
Ciężar [kg] 235
Średnica komina [mm] 181
Pojemność wodna [l] 49
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98

image

image

image

image

image

OD 30 LAT NA RYNKU

Nasza mocna, stabilna pozycja rynkowa oraz niezwykle pozytywny wizerunek jest wynikiem stosowania w naszej codziennej pracy motta: Różnicę stanowi jakość. Sprawdzony produkt, doświadczenie, profesjonalny, zgrany, pracujący z zapałem zespół i dobra infrastruktura są gwarantem stałego umacniania pozycji marki Unico na rynku jako synonimu produktów o bardzo dobrej jakości za rozsądną cenę.

 Od początku istnienia firmy Unirol, a więc od 1988 roku działamy w sektorze branży grzewczej. Zaczynaliśmy od świadczenia usług instalacyjno-budowlanych z czasem jednak przekształciliśmy się w znanego i liczącego się na dolnośląskim rynku dostawcę produktów i usług związanych z ekologicznymi systemami ogrzewania.

W roku 2000 zdecydowaliśmy się zaangażować w branżę kominkową. Importowaliśmy oraz dystrybuowaliśmy wkłady kominkowe prestiżowych firm zagranicznych. Na bazie zdobytych doświadczeń w roku 2002 rozpoczęliśmy własną produkcję stalowych wkładów kominkowych Unico z okładziną szamotową (powietrznych i z płaszczem wodnym).

Wszystkie wyroby sprzedawane przez naszą firmę, zarówno importowane jak i produkowane, oznaczane są naszym własnym, dobrze rozpoznawalnym logo: Unico.

Jesteśmy największym producentem wkładów kominkowych na terenie Dolnego Śląska.

Zależy nam na najwyższym poziomie obsługi naszych klientów, dlatego z sukcesem wdrażamy system zarządzania jakością ISO 9001:2000 zakończony zdobyciem certyfikatu w 2004 roku.

Gwarancja producenta 5 lat

Zapraszamy do działu Akcesoria UNICO

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia