Biokominki wydają się idealną propozycją dla wszystkich, którzy chcą mieć kominek w domu czy mieszkaniu. I to w dowolnym jego miejscu.
Jego uniwersalność polega na tym, że można go zainstalować absolutnie wszędzie, bez względu na posiadane warunki mieszkaniowe i ich ograniczenia.

Zadowoli romantyczne dusze pragnące podziwiać płomienie w małej suterenie.

Usatysfakcjonuje tych, którzy marzą o kominku w sypialni i będzie on osobliwym afrodyzjakiem dostarczającym miłosnych uniesień. Zaspokoi każdy zmysł estetyki będąc elementem nietuzinkowej aranżacji wnętrza.


A zatem biokominek jest w stanie zadowolić wiele pragnień, bo biokominek nie zna typowych ograniczeń, jakie występują w przypadku tradycyjnych kominków.

Decydując się na biokominek pomijamy następujące bariery:

– architektoniczne: można go zainstalować w mieszkaniu, domu, domku letniskowym, a nawet na balkonie czy tarasie
– techniczne: nie potrzebujemy żadnego podłączenia do instalacji – kominowej, wentylacyjnej, czy innej
– prawne: jego montaż nie wymaga pozwoleń

Biokominek sposób działania

Biokominek to kominek, który w przeciwieństwie do tradycyjnego, opalany jest biopaliwem, czyli paliwem wytwarzanym na bazie alkoholu etylowego. Dzięki temu nie wytwarza dymu, sadzy, zapachu, czy popiołu.
Jest taką doskonałą metamorfozą tradycyjnych kominków, która w pewnym sensie daje mu status kominka „ducha”, który może pojawić się absolutnie wszędzie nawet na stoliku.

Biokominki podczas spalania bioetanolu wytwarzają parę wodną i dwutlenek węgla. Ten ostatni, proszę nie mylić tlenkiem węgla tj. czadem. Być może jedni uznają to za wadę, bo korzystając z takich urządzeń należy pamiętać o rozszczelnieniu okien, czy wietrzeniu pomieszczeń.
Ale miejmy na uwadze również fakt, że zapraszając gości do domu poziom dwutlenku węgla w naszych pomieszczeniach też wzrasta. A jeśli takiemu kameralnemu spotkaniu towarzyszą świece, to efekt jest zbliżony do tego, co dostarcza nam biokominek. Może z tym drobnym wyjątkiem, że nasi goście nie nawilżają powietrza – parą wodną, a biokominek owszem.
 


Biokominek radość posiadania


Biokominki mają z pewnością więcej zalet niż wad.
Podstawową zaletą jest oczywiście fakt posiadania ognia w domu, co z pewnością ociepla atmosferę i dodaje swoistego uroku. Kominki ze względu na swoją konstrukcję można zamontować wszędzie, byle tylko zachować bezpieczną odległość od materiałów łatwopalnych. Występują w formie tradycyjnej, czyli do zabudowy, ścienne i wolnostojące.

Ale mogą też mieć postać mobilną. Jednakże ich niewyobrażalnym atutem jest aspekt designerski. Spotkać można kominki o naprawdę futurystycznych kształtach, które wpasowują się w przeszklone ściany, nisze i różne zakamarki architektoniczne, nadając wnętrzom blasku i oryginalności.
Dodatkowo, biokominki, jak sama nazwa sugeruje, są bezpieczne dla środowiska, bowiem nie emitują spalin, dymu, nieprzyjemnych zapachów. Opalane są bio-paliwem, a zatem produktem bezpiecznym dla środowiska.

Nie zabierają więcej przestrzeni niż, ta niezbędna do montażu. A zatem szczęśliwy posiadacz biokominka, nie musi rezerwować miejsca w domu na składowanie opału i narzędzi do prawidłowej eksploatacji tradycyjnych kominków.

Czy biokominek posiada jakieś wady?

I tu mocno wysilając się można wskazać w zasadzie dwa defekty. Pierwszy feler to, że biokominki nie nadają się do ogrzewania pomieszczeń. Niemniej, ta cecha wynika akurat z ich istoty, którą jest wniesienie ekologicznego ognia do naszego domu w dowolne miejsce.

Druga wada, to cena paliwa, innymi słowy koszty eksploatacji.
Niemniej, jeśli nasz biokominek ma pełnić głównie funkcję dekoracyjną, to wymienione wady w zasadzie mają marginalne znaczenie.