Biokominek – doskonałe rozwiązanie w każdym wnętrzu

Biokominki, wydają się idealną propozycją dla wszystkich, którzy chcą mieć kominek w domu, czy mieszkaniu, i to w dowolnym jego miejscu. Jego uniwersalność polega na tym, że można go zainstalować absolutnie wszędzie, bez względu na posiadane warunki mieszkaniowe i ich ograniczenia. Zadowoli romantyczne dusze pragnące podziwiać płomienie w małej suterenie. Usatysfakcjonuje tych, którzy marzą o kominku w sypialni, i będzie on osobliwym afrodyzjakiem dostarczającym miłosnych uniesień. Zaspokoi każdy zmysł estetyki będąc elementem nietuzinkowej aranżacji wnętrza.

A zatem biokominek jest w stanie zadowolić wile pragnień, bo biokominek nie zna typowych ograniczeń, jakie występują w przypadku tradycyjnych kominków. Decydując się na biokominek, pomijamy następujące bariery:

– architektoniczne – można go zainstalować w mieszkaniu, domu, domku letniskowym, a nawet na balkonie, czy tarasie,

– techniczne – nie potrzebujemy żadnego podłączenia do instalacji – kominowej, wentylacyjnej, czy innej

– prawne – jego montaż nie wymaga pozwoleń.

Biokominek sposób działania

Biokominek, to kominek, który w przeciwieństwie do tradycyjnego, opalany jest biopaliwem, czyli paliwem wytwarzanym na bazie alkoholu etylowego. Dzięki temu nie wytwarza dymu, sadzy, zapachu, czy popiołu. Jest taką doskonałą metamorfozą tradycyjnych kominków, która w pewnym sensie daje mu status kominka „ducha”, który może pojawić się absolutnie wszędzie nawet na stoliku.

Biokominki podczas spalania bioetanolu wytwarzają parę wodną i dwutlenek węgla. Ten ostatni, proszę nie mylić tlenkiem węgla tj. czadem. Być może jedni uznają to za wadę, bo korzystając z takich urządzeń należy pamiętać o rozszczelnieniu okien, czy wietrzeniu pomieszczeń. Ale miejmy na uwadze również fakt, że zapraszając gości do domu poziom dwutlenku węgla w naszych pomieszczeniach też wzrasta. A jeśli takiemu kameralnemu spotkaniu towarzyszą świece, to efekt jest zbliżony do tego, co dostarcza nam biokominek. Może z tym drobnym wyjątkiem, że nasi goście nie nawilżają powietrza – parą wodną, a biokominek owszem.

Biokominek radość posiadania

Biokominki mają z pewnością więcej zalet niż wad.

Podstawową zaletą jest oczywiście fakt posiadania ognia w domu, co z pewnością ociepla atmosferę i dodaje swoistego uroku. Kominki ze względu na swoją konstrukcję można zamontować wszędzie, byle tylko zachować bezpieczną odległość od materiałów łatwopalnych. Występują w formie tradycyjnej, czyli do zabudowy, ścienne i wolnostojące. Ale mogą też mieć postać mobilną. Jednakże ich niewyobrażalnym atutem jest aspekt designerski. Spotkać można kominki o naprawdę futurystycznych kształtach, które wpasowują się w przeszklone ściany, nisze i różne zakamarki architektoniczne, nadając wnętrzom blasku i oryginalności.

Dodatkowo, biokominki, jak sama nazwa sugeruje, są bezpieczne dla środowiska, bowiem nie emitują spalin, dymu, nieprzyjemnych zapachów. Opalane są bio-paliwem, a zatem produktem bezpiecznym dla środowiska.

Nie zabierają więcej przestrzeni niż, ta niezbędna do montażu. A zatem szczęśliwy posiadacz biokominka, nie musi rezerwować miejsca w domu na składowanie opału i narzędzi do prawidłowej eksploatacji tradycyjnych kominków.

Czy biokominek posiada jakieś wady? 

I tu mocno wysilając się można wskazać w zasadzie dwa defekty. Pierwszy feler to, że biokominki nie nadają się do ogrzewania pomieszczeń. Niemniej, ta cecha wynika akurat z ich istoty, którą jest wniesienie ekologicznego ognia do naszego domu w dowolne miejsce.

Druga wada, to cena paliwa, innymi słowy koszty eksploatacji.

Niemniej, jeśli nasz biokominek ma pełnić głównie funkcję dekoracyjną, to wymienione wady w zasadzie mają marginalne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kominki nawet 20% TANIEJ
Do końca miesiąca na niektóre produkty rabat do 20% od ceny producenta.
Negocjuj ceny
Znalazłeś kominek, piec itp. taniej? Dzwoń i negocjuj ceny!+48 509 412 789
Kominki z montażem
Profesjonalna pomoc przy wyborze oraz montażu kominków, pieców, kotłów.
%d bloggers like this: