ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

 • ZBIORNIKI NOEL

Koniec zmartwień o zapewnienie ciepła w domu. Zbiornik Noel zatroszczy się o to za Ciebie.

7995.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 H
Cena przesyłki 120
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 120
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

ZBIORNIKI NOEL

Koniec zmartwień o zapewnienie ciepła w domu. Zbiornik Noel zatroszczy się o to za Ciebie. Podłączymy go do instalacji grzewczej, którą już posiadasz lub przeprowadzimy modernizację kotłowni. Co znajdziesz w naszej ofercie?

Zbiornik Noel najłatwiej dobrać pod kątem rodzaju instalacji, którą posiadasz lub planujesz założyć w domu.

image

Przykładowe instalacje dla podstawowego zbiornika z jedną wężownicą to:

 • Kocioł na paliwo stałe
 • Kominek z płaszczem wodnym + kocioł
 • Pompa ciepła + kominek z płaszczem wodnym

ZBIORNIK DO PROSTEJ INSTALACJI

Nasze podstawowe urządzenie. Zbiera energię wyprodukowaną przez źródła ciepła i dostarcza je do każdego zakątka Twojego obiektu. Technologia, którą wykorzystuje, umożliwia przekazywanie ciepłej wody do kranów, pryszniców i innych miejsc poboru na bieżąco.

Zbiornik Noel nie wymaga od użytkowników obsługi – działa całkowicie samodzielnie. Potrafi przekazywać ciepło non stop, a wtedy gdy nie jest potrzebne, magazynować je na później. Sprawdzi się w małych obiektach, wykorzystujących proste instalacje np. z kotłem na paliwo stałe lub pompą ciepła.

 

Przykładowe instalacje, do których najlepiej podłączyć zbiornik z dwiema wężownicami to:

 • Kocioł + kolektory słoneczne
 • Kominek z płaszczem wodnym + instalacja gazowa
 • Kominek z płaszczem wodnym + kolektory słoneczne + instalacja gazowa

ZBIORNIK DO ŚREDNIOZAAWANSOWANEJ INSTALACJI

Rozbudowana wersja podstawowego zbiornika Noel. Dwie wężownice przy zbiorniku mogą służyć jednocześnie do ogrzewania wody i przechwytywania ciepła dostarczanego przez kominek, piec gazowy, pompę ciepła czy inne urządzenie grzewcze, jakiego używasz.

To rozwiązanie dla Twojego domu, jeśli używasz nieco bardziej rozbudowanego systemu ogrzewania. Zbiornik możemy podłączyć do większej liczby urządzeń, w tym również kolektorów słonecznych. Noel połączy całą instalację i zapewni, że osobne urządzenia zaczną ze sobą współpracować i zapewnią Twojej rodzinie ciepło przez cały czas.

 

Przykładowe instalacje, z którymi sprawdzi się zbiornik z trzema wężownicami:

 • Kominek z płaszczem wodnym + kolektory słoneczne + instalacja gazowa
 • Kominek z płaszczem wodnym + pompa ciepła + instalacja gazowa

ZBIORNIK DO ZAAWANSOWANEJ INSTALACJI

Najbardziej zaawansowana wersja zbiornika Noel. Trzy wężownice zapewniają niemal nieograniczone możliwości podłączania do nich urządzeń grzewczych i odbiorników ciepła. Na co dzień używasz kotła na paliwo stałe, w salonie korzystasz z kominka, a w słoneczne dni z paneli fotowoltaicznych? Zbiornik z trzema wężownicami połączy te wszystkie urządzenia.

Podobnie jak inne modele, może zarówno gromadzić nadmiar energii, jak i samodzielnie ogrzewać wodę użytkową. Dzięki niemu zapomnisz o czekaniu na ciepłą wodę pod prysznicem i pilnowaniu, by w piecu nie zagotowała się woda.

 

CO ZYSKUJESZ?

 •  Bezpieczeństwo ogrzewania – zabezpieczenie przed przegrzewaniem się wody w kotle lub kominku
 •  Niższe rachunki – oszczędność nawet 1/3 opału, który zamiast do komina, trafia do pomieszczeń
 •  Wygoda – zbiornik działa samodzielnie, bez ręcznego załączania i wyłączania przez domowników
 •  Ciepła woda na bieżąco – technologia Noel dostarcza ciepłą wodę do każdego kranu i prysznica w budynku, bez względu na to, ile osób korzysta z niej jednocześnie
 •  Dopasowanie do każdego domu – oprócz szerokiego wyboru pojemności i mocy zbiorników, możliwość dopasowania ich wymiarów do wielkości kotłowni

 

Zadzwoń i zapytaj o lepszą cenę!

image

 

image

KORZYŚCI

NADMIAR CIEPŁA WRACA DO POMIESZCZEŃ

Ciepło produkowane przez Twój kocioł lub kominek (bez względu na jego rodzaj) bez zbiornika nie może być wykorzystane w całości. Jeśli aktualnie nie ma na nie zapotrzebowania, opał spala się bez pożytku. Jego nadmiar osadza się wewnątrz pieca i przewodu kominowego i przyczynia się do zwiększenia zanieczyszczeń powietrza.

Problem znika po podłączeniu zbiornika Noel. Urządzenie przechwytuje nadmiar energii, a dzięki temu piec lub kominek mogą działać z pełną mocą i z wyższymi temperaturami. W ten sposób cały opał jest spalany, a jeśli aktualnie nie potrzeba takiej ilości ciepła, zbiornik je akumuluje i uwalnia dopiero wtedy, gdy trzeba będzie ogrzać wodę lub wnętrza.

BEZPIECZNE OGRZEWANIE

Być może słyszałeś o sytuacjach, w których woda w kotle lub kominku nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. To niebezpieczny stan, który grozi nawet wybuchem kotła. Może do tego dojść, gdy ciepło z kotła nie ma się gdzie „przedostać” – na przykład gdy grzejniki są zakręcone.

Jak zbiornik Noel może temu zapobiec? Urządzenie na bieżąco przechwytuje ciepło od kotła lub kominka. Dzięki temu, nawet jeśli temperatura wewnątrz nich dochodzi do 100°C, zbiornik odbierze nadwyżkę energii i nie dopuści do niebezpiecznej sytuacji. Nie musisz pamiętać o ręcznym monitorowaniu temperatury. Zbiornik robi to samodzielnie.

NIŻSZE RACHUNKI

Jedna z największych zmian po podłączeniu zbiornika Noel? Zauważalnie niższe rachunki – już od pierwszego okresu grzewczego. Odpowiada za to zbiornik Noel i jego izolacja termiczna, gdzie przechowuje się niewykorzystane ciepło (do ogrzania pomieszczeń lub wody) jeszcze przez kilkanaście godzin po jego produkcji.W praktyce możesz oszczędzić nawet 1/3 opału, który bez zbiornika byłby spalany bez pożytku i lądowałby wewnątrz komina w postaci sadzy. Dopiero po podłączeniu zbiornika Noel nadwyżki energii są magazynowane, a więc niemal 100% tego, co zainwestujesz, jest wykorzystywane do ogrzania domu i wody.

image

WYGODA

Chciałbyś palić kominkiem w salonie, ale boisz się, że będziesz zmuszony do podkładania drewna co kilka godzin? Po wyjeździe wracasz do zimnego domu, bo żaden z domowników nie uzupełniał opału w piecu? To częste problemy, które rozwiązuje zbiornik Noel.

Urządzenie jest świetnie zaizolowane termicznie, więc wystarczy, że jednorazowo nagrzejesz wodę w całym zbiorniku, by nie musieć pamiętać o uzupełnianiu opału przez kilka dni. Zbiornik Noel działa w pełni samodzielnie. Nie musisz go włączać, wyłączać, ani regulować przesyłania energii do grzejników czy ogrzewania podłogowego.

CIEPŁA WODA NA BIEŻĄCO

Zastanawiasz się, dlaczego czasem musisz czekać kilkadziesiąt sekund na ciepłą wodę (hiperłącze do zakładki Oferta: Ciepła woda) w kranie? Ten problem dobrze znają właściciele hoteli i pensjonatów, kiedy większa liczba gości chce skorzystać z ciepłej wody np. pod prysznicem. Przyczyna to prawdopodobnie nieprawidłowa cyrkulacja wody. Efekty są oczywiste: tracisz czas i pieniądze, a także marnujesz zimną wodę, która jest wylewana bezcelowo.

Z tym problemem zbiornik Noel też potrafi sobie poradzić. Korzysta z technologii przepływowego ogrzewania wody. Oznacza to, że wodę ogrzewa na bieżąco. Ciepły strumień w kranie czy pod prysznicem pojawia się natychmiast i to bez względu na liczbę użytkowników w tym samym czasie. Nawet setki gości hotelu wykąpią się w tym samym czasie.

DOPASOWANIE DO KAŻDEGO DOMU

Produkujemy 3 rodzaje zbiorników o pojemnościach od kilkuset do kilku tysięcy litrów. Dzięki temu z łatwością dobierzesz zbiornik zarówno do małego domu, jak i dużych obiektów, takich jak restauracje czy hotele.

Oprócz standardowych produktów, projektujemy zbiorniki szyte na miarę. Niewielkie wymiary kotłowni nie oznaczają, że musisz zrezygnować z naszego urządzenia. Dobierzemy jego wielkość i do Twoich potrzeb, i wielkości pomieszczenia, w którym go zamontujesz.

EKOLOGIA

Zależy nam na ekologii. A podłączenie zbiornika Noel ułatwia dbanie o środowisko. Zbiornik pozwala urządzeniom grzewczym na pracę z pełną mocą, przez co tworzenie szkodliwych związków (m.in. tlenku węgla i substancji smolistych) jest ograniczone do minimum. W przeciwieństwie do instalacji bez zbiornika, w tym przypadku sadza nie gromadzi się w przewodzie kominowym i nie dopuszcza do jego niszczenia. Zyskuje i Twój dom, i środowisko.

 

 

image

CIEPŁA WODA

Zbiornik Noel to najlepsze wsparcie dla systemu ogrzewania budynków. Nasze urządzenie wykorzystuje system przepływowego ogrzewania wody – ciepła woda jest dostarczana na bieżąco do kranów, pryszniców i całej instalacji.

Zbiorniki Noel wyróżnia:

 • Miedziana wężownica.
 • Higiena – nie rozwija się bakteria Legionella.
 • Przepływowa technologia grzania wody.
 • Zawsze świeża woda – nie stoi w obiegu, więc nie starzeje się w instalacji.
 • Ciepła woda jest dostarczana bez przerwy.

Chcesz mieć stały dostęp do ciepłej wody? Dołącz do instalacji grzewczej zbiornik Noel – on sprawi, że ciepłej wody nie zabraknie!

W porównaniu do innych obecnych na rynku zbiorników lub zasobników, zbiornik Noel nie zmniejsza swojej wydajności z biegiem lat.

Zobacz pozostałe różnice między urządzeniami.

image

 

Różnice między zasobnikami a zbiornikiem Noel są zauważalne również w przypadku wydajności urządzeń. Duża pojemność urządzenia nie zawsze przekłada się na jego wysoką wydajność, a to – bieżący dostęp do ciepłej wody.

image

Technologia przepływowego ogrzewania wody użytkowej to innowacja, z którego skorzystasz na kilka sposobów.

Po pierwsze – oszczędność czasu. Jeśli niejednokrotnie czekałeś kilkadziesiąt sekund, a nawet kilka minut na to, by umyć naczynia w ciepłej wodzie lub po prostu się wykąpać, pora na zmianę. Zbiornik Noel wykorzystuje technologię przepływowego ogrzewania wody, dzięki czemu jest ona w przepływie non stop. Nawet jej duże pobory nie wpływają na to, że w kranie pojawi się zimna woda. Ciepła woda jest dostępna przez cały czas.

Wężownice w zbiorniku Noel mają duże powierzchnie i są wykonane z miedzi, która dobrze przewodzi ciepło. Dzięki temu cały proces ogrzewania wody znacznie się przyspiesza. Ciepła woda pojawia się w kranie czy pod prysznicem natychmiast. Nieistotna jest liczba osób, które chcą z niej skorzystać w tym samym czasie – dla żadnej nie zabraknie ciepłej wody.

Po drugie – oszczędność pieniędzy. Każde oczekiwanie na ciepłą wodę podwyższa Twoje rachunki. Łatwo policzyć, ile tracisz, kiedy każdy z domowników (lub użytkowników) bez potrzeby wylewa zimną wodę każdego dnia: przed umyciem rąk, kąpielą, wzięciem prysznica czy umyciem naczyń.

Zbiornik wykorzystuje technologię przepływowego ogrzewania wody, która na bieżąco ogrzewa ciecz. To, z jakiego systemu ogrzewania korzystasz, jest w tym wypadku bez znaczenia. Zbiornik współpracuje ze wszystkimi urządzeniami. Ciepła woda pojawia się w kranie od razu po jego odkręceniu – nawet, jeśli jednocześnie w kilku łazienkach chce wykąpać się kilka, a nawet kilkadziesiąt osób.

 

 

image

KOSZTY

Każdy zbiornik dobieramy indywidualnie do rodzaju instalacji, rodzaju i liczby urządzeń grzewczych, a także potrzeb jego użytkowników. W związku z tym cena waha się m.in. w zależności od liczby wężownic, pojemności i mocy zbiornika.

Co składa się na cenę zbiornika Noel? Między innymi gwarancja, że przez co najmniej 10 lat będzie działał bezawaryjnie, z niezmienioną mocą. Będziesz mógł zapomnieć o konserwacji urządzenia czy regularnych przeglądach jego stanu, a także wymianie komponentów.

Zobacz, ile zyskasz wybierając zbiornik Noel zamiast standardowego zasobnika na wodę o takiej samej pojemności.

image

 

Zbiornik Noel, w przeciwieństwie do tradycyjnych zasobników, nie wymaga stosowania dodatkowych komponentów, takich jak wymiennik płytowy, pompy czy katoda i anoda. Nie musisz przygotowywać się na żadne koszty poza podstawową ceną zbiornika. Prawidłowe działanie urządzenia nie zmienia się wraz z jego eksploatacją, dzięki czemu oszczędzasz również na serwisie.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

image

Jesteśmy rodzinną firmą prowadzoną przez pasjonatów nowoczesnych instalacji grzewczej. Działamy od 2006 roku, kiedy opatentowaliśmy 3 innowacyjne zbiorniki. To, co przyświecało nam podczas pracy, to chęć dzielenia się naszą wiedzą i wprowadzenia na rynek produktu, który ułatwi życie mieszkańcom domów jednorodzinnych, ale też właścicielom większych obiektów, takich jak restauracje czy pensjonaty. Posiadamy własny zakład produkcyjny w okolicach Wrocławia, a nasze produkty powstają w oparciu o sprawdzone europejskie surowce.

Noel powstał jako autorski pomysł ojca właściciela firmy. Lesław Krzeszowiak z zawodu jest elektrykiem, a nowoczesne instalacje grzewcze to jego pasja. Z poszerzania wiedzy w tym zakresie narodził się pomysł na innowacyjne rozwiązanie – zbiornik z miedzianą wężownicą. Wiedza instalatorska pana Lesława miała ogromne znaczenie w procesie budowania firmy.

Noel niezmiennie jest rodzinnym przedsiębiorstwem, a jego członkowie codziennie dzielą się ze sobą doświadczeniem i pomysłami. „…” – mówi właściciel Noel, Jacek Krzeszowiak.

Gwarancja producenta 2 lata

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Produkty podobne