ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

  • VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCALDENS 222-F

Symbol: viessmann-109

Kompaktowe urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F to kompletny, zajmujący niewiele miejsca system energetyczny składający się z pompy ciepła powietrze/woda typu Split, gazowego kotła kondensacyjnego i zasobnika wody użytkowej.

55425.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 0
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCALDENS 222-F

Występuje w kilku wariantach, prosimy o kontakt w celu przedstawienia dopasowanej oferty

 

Kompaktowe urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F to kompletny, zajmujący niewiele miejsca system energetyczny składający się z pompy ciepła powietrze/woda typu Split, gazowego kotła kondensacyjnego i zasobnika wody użytkowej.

W trakcie bieżącej pracy pompa ciepła pokrywa podstawowe zapotrzebowanie na energię wykorzystując w dużym stopniu darmową energię zakumulowaną w otoczeniu. Gazowy kocioł kondensacyjny włącza się wtedy, kiedy taka potrzeba wynika z ustawionego uprzednio trybu pracy instalacji grzewczej, tzn. jeśli: - zapewni to użytkownikowi niższe koszty eksploatacji, - pozwoli na zmniejszenie emisji CO2, - lub zwiększy komfort przygotowania i korzystania z ciepłej wody użytkowej.


Zalety

  • Do ogrzewania wykorzystuje darmową energię zawartą w otoczeniu i gaz.
  • Dzięki dwóm źródłom wytwarzania energii (pompa ciepła i kocioł kondensacyjny) zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy.
  • Gwarantuje niskie koszty eksploatacji pompy ciepła dzięki wysokiej wartości współczynnika efektywności COP wg EN 14511: do 5,1 przy temperaturze powietrza 7°C / wody 35°C i wysokiemu udziałowi pracy pompy ciepła w cyklu rocznym.
  • Zapewnia wysoki komfort przygotowania c.w.u. dzięki zintegrowanemu zasobnikowi o pojemności 130 l.
  • Charakteryzuje się bardzo cichą pracą.
  • Może wykorzystywać energię zakumulowaną w otoczeniu również do chłodzenia wnętrza budynku latem.
  • Może być zasilany prądem solarnym z instalacji fotowoltaicznej.

image

Urządzenie hybrydowe a koszty eksploatacji

Wybór optymalnego nośnika energii zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych budynków bywa trudny. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F, na które składa się pompa ciepła i kocioł kondensacyjny. Oba urządzenia grzewcze są optymalnie przystosowane do wzajemnej współpracy.

 

Zawsze niskie zużycie energii

Vitocaldens 222-F może pracować w trybie ekonomicznym, ekologicznym lub komfortowym. Na podstawie cen gazu i prądu lub współczynnika energii pierwotnej, menedżer energii automatycznie wybiera, które z urządzeń grzewczych (pompa ciepła, kocioł kondensacyjny) powinno być wykorzystywane do ogrzewania budynku i wody użytkowej w pierwszej kolejności. Uwzględnia przy tym również aktualną temperaturę zewnętrzną, wymaganą moc i potrzebną temperaturę na zasilaniu. Przez wysoki udział pompy ciepła w rocznej pracy instalacji grzewczej sięgający 80%, system cechuje się niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

 

Wysoki komfort c.w.u. ze zintegrowanego zasobnika ładowanego

Zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 130 litrów umożliwia latem niezwykle korzystne podgrzewanie wody użytkowej przez pompę ciepła. Przy wysokim zapotrzebowaniu na c.w.u. do pracy może włączać się gazowy kocioł kondensacyjny.

 

Wykorzystanie darmowego prądu fotowoltaicznego

Urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F jest przystosowane również do wykorzystywania energii elektrycznej wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną. Rozwiązanie to obniża koszty eksploatacji elektrycznych komponentów centrali grzewczej.

image

Wysoki komfort obsługi

Sterowanie pracą urządzenia hybrydowego odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic z intuicyjnym menu.

Najważniejsze funkcje obsługowe, takie jak tryb pracy czy zadana temperatura pomieszczenia można odczytać bezpośrednio na dotykowym wyświetlaczu regulatora Vitotronic. Dzięki podświetleniu i czarno-białemu kontrastowi jest on czytelny również w ciemnych pomieszczeniach piwnicznych. Wygodną funkcją jest również graficzne przedstawienie aktualnego stanu instalacji grzewczej oraz funkcja asystenta ułatwiająca pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu

image

Moduł Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi urządzenia hybrydowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej potrzebny jest moduł komunikacyjny Vitoconnect 100.

image

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

image

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

image

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12 100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Gwarancja producenta 3 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria VIESSMANN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia