ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

 • VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 250-S

Symbol: viessmann-110

Hybrydowe pompy ciepła do doposażania instalacji

28020.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 h
Cena przesyłki 0
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 0
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 250-S

Występuje w kilku wariantach, prosimy o kontakt w celu przedstawienia dopasowanej oferty

 

Zalety

 • Uniwersalne zastosowanie z dotychczasowymi kotłami na olej lub gaz
 • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji dzięki zastosowaniu dwóch niezależnych wytwornic ciepła
 • Niewielkie wymiary
 • Zintegrowana funkcja chłodzenia
 • Optymalne wykorzystanie samodzielnie wytworzonego prądu
 • Klasa efektywności energetycznej*:
  typ HAWB-M-AC, znamionowa moc cieplna 3,0 do 7,7 kW: A++ / A+
  typ HAWB-AC, znamionowa moc cieplna: 7,5 do 9,1 kW: A++ / A++

*zgodnie z rozporządzeniem UE nr 811/2013 ogrzewanie, normalne warunki klimatyczne, zastosowanie niskotemperaturowe LT (35°C) / zastosowanie średniotemperaturowe MT (55°C)

 

Obciążenie podstawowe z bezpłatnego ciepła otoczenia

Hybrydowy moduł wewnętrzny Vitocal 250-S świetnie nadaje się do doposażenia istniejącego kotła grzewczego (olejowego lub gazowego o mocy do 30 kW) w pompę ciepła.

Moduł wewnętrzny zostaje połączony z pompą ciepła typu Split o mocy do 16 kW. Podczas eksploatacji pompa ciepła pokrywa obciążenie podstawowe darmowym ciepłem z otoczenia. W tym celu moduł zewnętrzny pobiera ciepło z powietrza i dzięki pracy pompy ciepła podnosi temperaturę na zasilaniu nawet do 55°C.

 

Hybrid Pro Control reguluje miks energetyczny

Za pomocą regulatora Vitotronic 200 z Hybrid Pro Control użytkownik może wybrać ekonomiczny lub ekologiczny tryb pracy. W zależności od trybu pracy użytkownik wprowadza cenę oleju lub gazu albo współczynnik energii pierwotnej prądu.

W zależności od tego Hybrid Pro Control optymalnie ustawia Vitocal 250-S i istniejącą wytwornicę ciepła w zależności od zapotrzebowania mocy i automatycznie reguluje miks energetyczny. 

Cały system energetyczny może być wygodnie regulowany za pomocą aplikacji ViCare

image

Schemat instalacji z Vitocal 250-S i modułem zewnętrznym, kocioł olejowy/gazowy i zasobnik ciepłej wody użytkowej

 

Zwarty, elastyczny montaż

Jednostka wewnętrzna jest instalowana w pozycji wiszącej i zajmuje niewiele miejsca. Odporną na działanie czynników atmosferycznych jednostkę zewnętrzną można zamontować na różne sposoby – w pozycji stojącej na podłodze, na płaskim dachu lub w pozycji wiszącej.

image

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

image

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12 100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Gwarancja producenta 3 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria VIESSMANN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia