ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

  • VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 222-S

Symbol: viessmann-106

Kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda w wersji Split o mocy grzewczej od 5,7 do 14,7 kW i pojemności zasobnika 210 l.

38430.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 h
Cena przesyłki 0
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 0
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 222-S

Występuje w kilku wariantach, prosimy o kontakt w celu przedstawienia dopasowanej oferty

 

Kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda typu Split ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. dla nowych i modernizowanych instalacji

Przegląd zalet

  • Charakteryzuje się wysoką klasą efektywności energetycznej* A++ / A+ (Typ AWT-BT 221.C04): A++ / A++ (Typ AWBT 221.C06 – C16).
  • Zapewnia niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności (COP = Coefficient of Performance) wg EN 14511: do 5,0 (A7/W35) i do 4,1 (A2/W35).
  • Gwarantuje wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, dzięki zintegrowanemu zasobnikowi o pojemności 210 l i klasie efektywności energetycznej A dla podgrzewu wody użytkowej.
  • Umożliwia chłodzenie budynku latem przez odwrócenie obiegu chłodniczego.
  • Charakteryzuje się cichą pracą.
  • Może być zasilana darmowym prądem z instalacji fotowoltaicznej.
  • Jest wyposażona w łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym wyświetlaczem graficznym.

*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr. 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – instalacje nisko- (35 °C) / i średniotemperaturowe (55 °C)

image

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 222-S w wersji Split, czyli składającej się z dwóch jednostek, wykorzystuje energię zawartą w powietrzu atmosferycznym zarówno na potrzeby ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń w budynku.

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 222-S należy do najcichszych urządzeń tego rodzaju. Jej jednostka zewnętrzna może stanąć bezpośrednio przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów. Poziom ciśnienia akustycznego wytwarzanego przez powietrzną pompę ciepła Vitocal 222-S wynosi w trybie pracy nocnej zaledwie 35 dB(A) w odległości 3 metrów. W ten sposób wymóg zapisany w Rozporządzeniu Ministra Środowiska spełniony jest już w odległości 1,8 m od urządzenia. Dzięki temu pompa ciepła sprawdzi się nawet na gęsto zabudowanych osiedlach domów szeregowych.

image

Domowa centrala obsługująca ogrzewanie, chłodzenie, podgrzew wody użytkowej i wentylację

Dobrym uzupełnieniem energooszczędnej pompy ciepła jest centrala wentylacyjna Vitovent 300-F, zapewniająca wydajny odzysk ciepła. Połączenie systemowe tych urządzeń pozwala na odzysk ciepła na poziomie do 98 procent. W domach pasywnych takie połączenie może być wykorzystywane do ogrzewania powietrznego. Wówczas podgrzewanie powietrza dolotowego zapewnia dostępna opcjonalnie nagrzewnica hydrauliczna.

Liczne warianty mocy i wyposażenia, jakie oferuje połączenie systemowe pompy Vitocal 222-S z centralą wentylacyjną Vitovent 300-F, pozwala odpowiednio dostosować domową centralę do zapotrzebowania

 

Wysoka efektywność zmniejsza koszty eksploatacji

W jednostkach zewnętrznych nowych pomp ciepła Viessmann wysoką efektywność zapewniają sprężarki scroll z regulacją obrotów i asymetryczne wymienniki ciepła. Cechują się one dużą sprawnością przekazywania ciepła i redukują pobór prądu pompy obiegowej.

 

Szybki montaż w małej przestrzeni

Kompaktowe, ciche jednostki wewnętrzne można montować również w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. zawierają one wszystkie istotne elementy składowe ogrzewania wzgl. chłodzenia budynku. Jednostka zewnętrzna jest napełniona czynnikiem chłodniczym. Umożliwia to łatwy i szybki montaż w małej przestrzeni. Małe średnice przewodów czynnika chłodniczego wymagają jedynie niewielkich przebić w ścianach.

 

Wysoki komfort c.w.u.

Kompaktowa pompą ciepła Vitocal 222-S gwarantują wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, dzięki emaliowanemu zasobnikowi o pojemności 210 l, podgrzewanemu wężownicą wewnętrzną.

image

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA stanowi potwierdzenie współczynnika COP (Coefficient of Performance) wymagane dla uzyskania finansowania z programów wsparcia. Niemiecka Komisja Znaku Jakości EHPA potwierdza nim, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 222-S spełnia wymagania regulaminu Znaku Jakości EHPA.

image

Regulator Vitotronic z opcją WLAN

Pompa ciepła Vitocal 222-S wyposażona jest w przejrzysty, łatwy w obsłudze i inteligentny regulator Vitotronic 200, który umożliwia szybką i dokładną regulację systemu grzewczego. W przypadku połączenia pracy pompy ciepła z centralą wentylacyjną Vitovent 300-W lub Vitovent 300-F wszystkie urządzenia mogą być sterowane za pomocą regulatora pompy ciepła Vitotronic 200.

Dzięki modułowi komunikacyjnemu Vitoconnect i bezpłatnej aplikacji mobilnej ViCare App regulator Vitotronic 200 może być zdalnie obsługiwany za pomocą smartfona. Rozwiązanie to pozwala także powierzyć wybranemu autoryzowanemu serwisantowi zdalną opiekę nad domową instalacją za pośrednictwem oprogramowania Vitoguide.

image

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

image

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

image

image

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12 100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Gwarancja producenta 3 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria VIESSMANN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia