ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

 • VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 222-G

Symbol: viessmann-112

Kompaktowa pompa ciepła solanka/woda, moc grzewcza: od 5,8 do 10,4 kW, pojemność zasobnika: 220 litrów

35555.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 h
Cena przesyłki 0
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 0
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 222-G

Kompaktowe, ciche pompy ciepła zajmujące mało miejsca – nadające się do instalowania także w bliskości pomieszczeń mieszkalnych.

image

Atrakcyna cenowo alternatywa wobec kompatów serii 300

W kompakcie z pompą ciepła solanka/woda Vitocal 222-G zintegrowane są już fabrycznie wszystkie elementy, niezbędne dla ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu CWU. Moce grzewcze 5,8 i 10,4 kW są odpowiednie do zastosowań w domach jednorodzinnych. Temperatury zasilania do 65 °C pozwalają na współpracę z grzejnikami.

Ta pompa ciepła jest atrakcyjną cenowo alternatywą wobec kompaktów serii 300. Z obiegami chłodniczymi o stałej mocy grzewczej (w trzech typowielkościach) i regulowanym elektronicznie zaworem rozprężającym osiąga ona współczynnik COP (Coefficient of Performance) do 4,8 wg PN-EN 14511:2018 przy B0/W35


Czym przekonuje Vitocal 222-G

 • Ledwo słyszalna, także przy zainstalowaniu w bliskości pomieszczeń mieszkalnych, dzięki innowacyjnej koncepcji ochrony akustycznej, redukującej poziom mocy akustycznej do maksymalnie 46 dB(A) (B0/W55)
 • Kompaktowe gabaryty i mała powierzchnia ustawienia pozostawia więcej miejsca w budynku
 • Wysoki komfort obsługi – ogrzewanie, chłodzenie, podgrzew CWU i wentylacja sterowane przez zintegrowany regulator Vitotronic
 • Komunikacja z Internetem poprzez Vitoconnect (osprzęt) i aplikację mobilną ViCare App
 • Możliwość sterowania kompatybilnych urządzeń wentylacji mieszkań Vitovent

 

Mała powierzchnia ustawienia

Zajmując bardzo mało miejsca kompakt ten nadaje się szczególnie do małych domów. W jej kompaktowej obudowie pomieszczono bowiem także pompę obiegową solanki i trójdrożny zawór przełączający.

Dla ułatwienia wstawiania i montażu Vitocal 222-G w ciasnych pomieszczeniach można w razie potrzeby odłączyć na hydraulicznych i elektrycznych złączach wtykowych nowy moduł obiegu chłodniczego i transportować go osobno. Dzięki elastycznej koncepcji przyłączy pompę ciepła można szybko dostosować do miejscowej sytuacji montażowej.

image

Szczególnie cicha – nadaje się do instalowania także w bliskości pomieszczeń mieszkalnych

Obudowa kompaktu izoluje kompletnie przestrzeń modułu chłodniczego i hydrauliki od otoczenia i wraz z trójwymiarowym systemem wibroizolacji redukuje szumy pracy do minimum. Przy mocy akustycznej zaledwie 46 dB(A)(B0/W55) te kompakty z pompą ciepła należą do najcichszych urządzeń w swojej kategorii.

image

Komfort obsługi

Regulator pompy ciepła Vitotronic 200 WO1C z wyświetlaczem graficznym i tekstowym pozwala na intuicyjną obsługę całej instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia, a w przypadku współpracy z rekuperatorem firmy Viessmann, pozwala również na sterowanie system wentylacji mechnicznej. Dla każdego punktu w menu, pod jednym przyciskiem, dostępna jest także pomoc kontekstowa.

image

Aplikacja ViCare

Dostarczana wraz z pompą ciepła bramka internetowa Vitoconnect 100 OPTO1 umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

image

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne wymagane jest bezprzewodowe połączenie internetowe oraz dostarczana wraz z pompą ciepła bramka Vitoconnect 100 OPTO1.

 

Cechy produktu

 • Kompakty z pompą ciepła solanka/woda o mocach grzewczych 5,8 do 10,4 kW
 • Wysoki komfort ciepłej wody z podgrzewacza pojemnościowego o pojemności 220 litrów
 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki optymalizacji podgrzewu CWU – klasa efektywności energetycznej podgrzewu CWU A+
 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki optymalizacji sezonowego współczynnika efektywności (SCOP = Seasonal Coefficient of Performance) wg EN 14825: do 5,4 (klimat zimny /zastosowania niskotemperaturowe)
 • Wartość COP (Coefficient of Performance) wg PN-EN 14511:2018: do 4,8 (B0/W35)

image

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12 100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Gwarancja producenta 3 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria VIESSMANN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia