ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

 • VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 222-A

Symbol: viessmann-108

Kompakt z pompą ciepła powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym, moc grzewcza: od 5,7 do 14,7 kW

41745.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 0
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 222-A

Występuje w kilku wariantach, prosimy o kontakt w celu przedstawienia dopasowanej oferty


Pompy ciepła powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym cechują się podziałem na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, przy czym w przewodach połączeniowych między nimi płynie woda.

Przegląd zalet

 • Pompy ciepła powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym, 2,3 do 12,0 kW (A2/W35)
 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki wysokiej wartości COP (COP = Coefficient of Performance) wg EN 14511: do 5,0 (A7/W35) wzgl. do 4,1 (A2/W35)
 • Ogrzewanie i chłodzenie jednym urządzeniem, dzięki odwracalności układu
 • Komfortowa funkcja chłodzenia przez trzy obiegi chłodzące
 • Wysoki komfort CWU, dzięki zasobnikowi CWU o pojemności 220 litrów
 • Szczególnie cicha, dzięki zastosowaniu Advanced Acoustic Design (AAD), idealna również dla osiedli domów szeregowych
 • Wysoka jakość produktu i nowoczesne, ponadczasowe wzornictwo – Made in Germany
 • Maksymalna temperatura zasilania do 60 °C przy temperaturze zewnętrznej – 10 °C
 • Monoblokowa jednostka wewnętrzna z wysokoefektywną pompą obiegową, trójdrożnym zaworem przełączającym, grupą bezpieczeństwa, regulatorem i zintegrowanym podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej
 • Prosty w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowo-graficznym
 • Możliwość regulowania urządzeń wentylacyjnych Viessmann
 • Brak potrzeby kontroli szczelności obiegu chłodniczego, dzięki jego całkowicie hermetycznej konstrukcji
 • Brak wymagań odnośnie odstępów minimalnych między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną
 • Optymalne wykorzystanie własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej
 • Komunikacja przez Internet poprzez moduł Vitoconnect (w zakresie dostawy) i bezpłatną aplikację mobilną ViCare App
 • Klasa efektywności energetycznej* A++ / A | typ 221.A04: A+ / A

*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne– zastosowania nisko-- (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)

 

Pompa ciepła Vitocal 222-A w wykonaniu monoblokowym korzysta tanio i ekologiczne z ciepła powietrza atmosferycznego. Może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. Kompaktowa pompa ciepła zawiera również 220-litrowy zasobnik CWU.

 

Kompaktowe monoblokowe jednostki zewnętrzne

Nowe jednostki zewnętrzne przyciągają oko swoim ponadczasowym wzornictwem. Obok doskonałych osiągów cechują najwyższą jakością wykonania i użytych materiałów – Made in Germany.

image

Innowacyjny Advanced Acoustic Design

Jednostkę zewnętrzną pompy ciepła Vitocal 222-A opracowano z wykorzystaniem technologii Advanced Acoustic Design (AAD). Wynikiem jest prawie niesłyszalna praca urządzenia. Wysokiej jakości wentylator, zoptymalizowany akustycznie z połączeniu z inteligentnym sterowaniem jego prędkością obrotową istotnie przyczynia się do zmniejszenia szumów w pracy pod pełnym i częściowym obciążeniem. Wyeliminowano w znacznym stopniu szumy niskiej częstotliwości, odczuwane przy konwencjonalnych pompach ciepła jako bardzo uciążliwe.

 

Szybki montaż bez specjalistycznych uprawnień

Kompaktowa, stojąca jednostka wewnętrzna z układem hydraulicznym i regulatorem jest cicha i może być instalowana w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Z jednostką zewnętrzną połączona jest tylko przewodami wodnymi, do instalowania których instalator nie musi posiadać specjalistycznych uprawnień chłodniczych. Dzięki złożonej fabrycznie jednostce i dopasowanemu osprzętowi pompę ciepła Vitocal 222-A można zainstalować w bardzo krótkim czasie.

 

Wysoki komfort CWU

Vitocal 222-A posiada zintegrowany, duży zasobnik CWU o pojemności 220 litrów. Nowoopracowany układ dopływowy zapewnia bardzo dobre uwarstwienie temperaturowe wody w zasobniku, co daje bardzo wysoką pojemność czerpaną do 290 litrów (przy 40 °C).

image

Szczególnie cicha

Z poziomem ciśnienia akustycznego zaledwie 35 dB(A) w odległości 3 metrów w trybie nocnym jednostka zewnętrzna nowej kompaktowej pompy ciepła powietrze/woda Vitocal 222-A jest liderem rynkowym w swojej klasie. Ustawienie jednostki w pobliżu granicy posesji lub na gęsto zabudowanych obszarach, np. osiedlach domów szeregowych nie stanowi problemu.

image

Znak jakości EHPA

Oznaczenie pompy ciepła znakiem jakości EHPA-Q potwierdza, że spełnia ona wysokie wymagania postawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). ciepła Więcej nt. znaku jakości EHPA-Q można przeczytać na stronie Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC Niemiecka Komisja Znaku jakości EHPA poświadcza, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 222-A spełnia wymagania regulaminu znaku jakości EHPA.

image

Vitotronic 200 ze sterowaniem przez App

Poprzez regulator Vitotrnic 200 i bramkę internetową Vitoconnect 100 OPTO1 (w zakresie dostawy) pompę ciepła można sterować także zdalnie poprzez aplikację na urządzenia mobilne ViCare (na iOS i Android). Regulator pozwala także na centralne zarządzanie systemem wentylacji mechanicznej Vitovent 300-W.

image

Vitoconnect 100 łączy

Do obsługi z poziomu aplikacji wykorzystywana jest bramka Vitoconnect 100 OPTO1 będąca w zakresie dostawy urządzenia. Również starsze pompy ciepła (wyposażone w regulator Vitotronic 200 od roku 2010) można w każdej chwili doposażyć w bramkę Vitoconnect.

image

ViCare App

Aplikacja mobilna ViCare App umożliwia użytkownikowi sterowanie swoją instalacją grzewczą ze smartfonu. Aplikacja mobilna pozwala w każdej chwili odczytać status instalacji i w razie zakłóceń szybko i łatwo nawiązać kontakt z uprzednio zaprogramowaną firmą instalatorską.

image

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

image

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12 100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Gwarancja producenta 3 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria VIESSMANN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia