ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

  • VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 200-A

Symbol: viessmann-107

Pompa ciepła powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym o mocy grzewczej od 5,7 do 14,7 kW.

38905.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 0
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 200-A

Występuje w kilku wariantach, prosimy o kontakt w celu przedstawienia dopasowanej oferty

 

Pompa ciepła Vitocal 200-A to urządzenie grzewcze w wykonaniu monoblokowym, wykorzystujące bezpłatną energię zakumulowaną w powietrzu. Powietrzna pompa ciepła dostępna jest w wersji do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia budynku. Cechuje się podziałem na jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną, które połączone są ze sobą przewodami wodnymi.

Zalety

  • Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej* A++ / A++.
  • Zapewnia niskie koszty eksploatacji ze względu na wysoki współczynnik efektywności COP wg EN 14511: do 5,0 (A7/W35) wzgl. do 4,1 (A2/W35).
  • Umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku, dzięki odwracalnemu obiegowi.
  • Cechuje się szczególnie cichą pracą - może być stosowana także w osiedlach domów szeregowych.
  • Posiada hermetycznie zamknięty obieg chłodniczy, dzięki czemu nie wymaga kontroli szczelności.
  • Może być zasilana prądem solarnym z instalacji fotowoltaicznej.

*Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia UE Nr 811/2013 ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowania nisko- (35°C) / średniotemperaturowe (55°C)

Pompa ciepła Vitocal 200-A w wykonaniu monoblokowym wykorzystuje bezpłatne ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Dostępna jest w wykonaniu tylko do ogrzewania lub też do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

 

Kompaktowe monoblokowe jednostki zewnętrzne  

Nowe jednostki zewnętrzne z ponadczasowym wzornictwem cieszą oko swoim wyglądem. Urządzenie te wyposażone w jeden lub dwa wentylatory zostały zaprojektowane i wykonane w zakładach Viessmann i dlatego obok doskonałych parametrów eksploatacyjnych wyróżniają się wysoką jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

image

Szybki montaż powietrznej pompy ciepła

Kompaktowa, wisząca jednostka wewnętrzna pompy ciepła Vitocal 200-A zawierająca układ hydrauliczny i regulator jest tak cicha, że można ją usytuować w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Z jednostką zewnętrzną połączona jest tylko przewodami wodnymi, dla wykonania których instalator nie musi posiadać specjalnych kwalifikacji (uprawnień chłodniczych). Ze względu na szeroki zakres fabrycznego orurowania i okablowania zespołów składowych i dopasowany osprzęt instalacyjny, pompę ciepła Vitocal 200-A można zainstalować w bardzo krótkim czasie.

 

Pompa ciepła do nowych i modernizowanych instalacji

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A może być stosowana jako jedyne źródło ciepła w domu, nadaje się również do pracy biwalentnej. Oznacza to, że może współpracować z istniejącym urządzaniem grzewczym, sprawdzi się więc także przy modernizacji instalacji grzewczej. W takim przypadku pompa ciepła pełni funkcję głównego urządzenia, a istniejący kocioł grzewczy pokrywa szczytowe obciążenia przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Takie rozwiązanie pozwala znacznie podwyższyć efektywność całej instalacji.

 

Bardzo cicha praca – idealna do stosowania w osiedlach domów szeregowych

Jednostki zewnętrzne monoblokowych pomp ciepła Viessmann skonstruowano wg. zasad Advanced Acoustic Design (AAD). Zgodnie z nimi widmo częstotliwości akustycznych zoptymalizowano tak, by przesunąć niskie dźwięki do wyższego pasma częstotliwości. W ten sposób są one odczuwane jako mniej uciążliwe i są lepiej tłumione.

Dlatego Vitocal 200-A nadaje się doskonale do instalowania w gęsto zabudowanych obszarach, jak np. osiedla domów szeregowych, a jej jednostka zewnętrzna może stanąć przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów.

image

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA stanowi potwierdzenie współczynnika COP (Coefficient of Performance) wymagane dla uzyskania finansowania z programu zachęt rynkowych. Niemiecka Komisja Znaku Jakości EHPA potwierdza nim, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-A spełnia wymagania regulaminu Znaku Jakości EHPA.

image

Komfort obsługi

Pompa ciepła wyposażona jest w przejrzysty, łatwy w obsłudze i inteligentny regulator Vitotronic, który umożliwia szybką i dokładną regulację systemu grzewczego. Regulator Vitotronic 200 może być zdalnie obsługiwany dzięki aplikacji mobilnej na smartfony.

image

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Obsługę systemu grzewczego za pośrednictwem aplikacji mobilnej umożliwia komunikator Vitoconnect 100. Można go instalować także w starszych pompach ciepła serii Vitocal (od roku budowy 2010).

image

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

image

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

image

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12 100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Gwarancja producenta 3 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria VIESSMANN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia