ZE WZGLĘDU NA RÓŻNICĘ KURSU EURO ORAZ ZMIAN CEN WYNIKAJĄCYCH Z OBECNEJ SYTUACJI RYNKOWEJ PROSZĘ O KONTAKT Z BIUREM CELEM USTALENIA AKTUALNEJ CENY I RABATÓW

 • VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 111-S

Symbol: viessmann-104

Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej* A++/A+ oraz klasą A dla podgrzewu wody użytkowej.

30300.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier Polska, inne kraje na zapytanie 0
Dostępność Mało

DZWOŃ ABY ZYSKAĆ WIĘCEJ: 506 414 089

Zostaw numer telefonu

VIESSMANN POMPA CIEPŁA VITOCAL 111-S

Występuje w kilku wariantach, prosimy o kontakt w celu przedstawienia dopasowanej oferty

Zalety

 • Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej* A++/A+ oraz klasą A dla podgrzewu wody użytkowej.
 • Zapewnia niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiej wartości współczynnika efektywności COP wg EN 14511: do 4,7 (powietrze 7°C/woda 35°C) wzgl. do 3,9 (powietrze 2°C/woda 35°C).
 • Gwarantuje wysoki komfort korzystania z c.w.u. ze zintegrowanego pojemnościowego podgrzewacza o pojemności 210 litrów.
 • Pracuje do temperatury zewnętrznej dochodzącej do -22°C.
 • Jest wyposażona w łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowo-graficznym.
 • Jej praca może być zdalnie regulowana przez internet ze pomocą aplikacji mobilnej.
 • Umożliwia sterowanie systemem wentylacji firmy Viessmann.
 • Może być zasilana prądem wytworzonym przez instalację fotowoltaiczną.
 • Umożliwia chłodzenie pomieszczeń (wariant -AC).
 • Zajmuje niewiele miejsca dzięki kompaktowym wymiarom.
 • Układ Split pozwala na elastyczny wybór miejsca ustawienia urządzenia.

*Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia UE Nr 811/2013 ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne– zastosowania nisko- (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)

image

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 111-S w wersji Split składa się z dwóch jednostek. Jednostka zewnętrzna odbiera poprzez czynnik chłodniczy energię z powietrza atmosferycznego, która zmieniana jest w użyteczne ciepło. Jest ono podnoszone w sprężarce do wymaganego poziomu temperaturowego. Gorący czynnik przepływa przewodem do jednostki wewnętrznej, znajdującej się wewnątrz budynku, gdzie oddaje ciepło sieci grzewczej.

Jednostkę wewnętrzną z jej kompaktowymi rozmiarami, tak jak każde inne urządzenie grzewcze, można łatwo zainstalować w domu. Jest już wyposażona fabrycznie w niezbędny osprzęt hydrauliczny,m.in. trójdrożny zawór przełączający, pompę obiegu wtórnego i regulator całej pompy ciepła. Jednostkę zewnętrzną można zamontować na elewacji domu lub ustawić przy budynku.

 

Do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 111-S jest dostępna w dwóch wariantach: jako klasyczne urządzenie do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu wody użytkowej oraz jako urządzenie z dodatkową funkcją „active cooling“ do chłodzenia pomieszczeń w lecie.

 

Energooszczędna technika przystosowana do zasilania prądem własnej produkcji

Elektryczne elementy pompy ciepła pracują niezwykle energooszczędnie. Przy pracy z obciążeniem częściowym sprężarka urządzenia dopasowuje bezstopniowo i dokładnie swoją moc do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, utrzymując w ten sposób zadane temperatury pomieszczeń lub c.w.u.. Pompa ciepła może być zasilana prądem wytworzonym przez instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu będzie pracować w 100% ekologicznie.

image

Komfortowa obsługa przez Internet

Dostępny w standardzie moduł WLAN Vitoconnect 100 pozwała obsługiwać pompę ciepła Vitocal 111-S przez Internet. Bezpłatna aplikacja mobilna ViCare umożliwia komfortowe sterowanie wieloma funkcjami, jak ustawianie temperatury lub trybu pracy ogrzewania, za pomocą smartfona.

image

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Komunikator Vitoconnect 100 można zainstalować także w starszych pompach ciepła serii Vitocal (od roku budowy 2010).

image

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status w eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

image

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia obecnie 12 100 pracowników, obroty grupy wynoszą 2,37 mld euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann jest przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Gwarancja producenta 3 lata

Zapraszamy do działu Akcesoria VIESSMANN

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia